Fotografia studyjna

Witam serdecznie i dziękuję za zainteresowanie moją fotogafią:)

Poniżej zamieszczam kilka przydatnych informacji dotyczących sesji dziecięcych.

STUDIO FOTOGRAFICZNE

Studio fotografczne znajduje się w Raciborzu (woj. śląskie) przy ul. Londzina 36.

Studio od początku było projektowane z myślą o sesjach dziecięcych i rodzinnych. W studiu znajduje się miejsce gdzie można dzidziusia przewinąć a mama może w ustronnym miejscu go nakarmić . Do dyspozycji jest oczywiście także toaleta oraz  mały aneks kuchenny gdzie można przygotować jedzenie. Zarówno wejście do studia jak i przejścia pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami pozbawione są schodów a drzwi są szerokie dzięki czemu swobodnie można podjechać wózkiem.

Studio podzielone jest na dwie części – w jednej wykonuję zdjęcia niemowlakom i małym dzieciom. Pomieszczenie jest jasne i znajduje się w nim duże okno o powierzchni ponad 8m2. Umożliwia to wykonanie naturalnie wyglądających zdjęć bez potrzeby użycia lamp studyjnych/błyskowych.

W drugim pomieszczeniu znajduję się już właściwe studio fotograficznym zaopatrzone w profesjonalny zestaw oświetleniowy oraz duże tła na których mieści się cała kilkuosobowa rodzinka. W tej intymnnej części studia wykonuję także sesje brzuszkowe.

Studio znajduje się przy głownej trasie przebiegającej przez Racibórz a przed studiem znajduje się bezpłatne miejsce parkingowe.

Na czas wykonywania sesji studio jest zamknięte i do wyłącznej dyspozycji moich gości.

JAK WYGLĄDA SESJA?

Na sesje umawiamy się najlepiej w godzinach dopołudniowych kiedy dużo światła wpada do środka.

Spokojnie, jeśli nie macie czasu spotkać się dopołudnia lub jest wyjątkowo ciemny, ponury dzień wtedy całość sesji spokojnie możemy zrobić w drugim studiu. Oprócz oświetlenia błyskowego znajdują się tam zainstalowane światło ciągłe o parametrach bardzo zbliżonych do światła dziennego (temperetura). Tak więc możemy zrobić sesję późnym wieczorem bez zbędnego błyskania a przy świetle bardzo podobnym do naturalnego.

Podczas sesji (zwłaszcza przy sesjach niemowląt) bardzo często towarzyszy nam Pani Asystentka (wykwalifikowana przedszkolanka, niania). Pomoga mi ona odpowiednio ułożyć, przytrzymać dzidziusia podczas wykonywania zdjęć. Pomaga też rodzicom w przebraniu dzidziusia w pasujące do danej scenki ubranka.

Fajnie jak na sesję wraz z dzieckiem przyjedzie nie tylko mama ale także np. tato, siostra, babcia lub przyjaciółka. Generalnie bardzo liczę na zaangażowanie rodziców. Fajnie jak uda nam się dziecko zabawić, rozśmieszyć i sprawić, żeby czuło się jak najbardziej swobodnie podczas wykonywania zdjęć.

Sesja trwa od 40 minut do 1,5 h w zależności od tego  jak nam dzidziuś pozwoli  popracować:)

Najczęściej odbywa się ona w tygodniu, jednak w sezonie zimowym kiedy mam nieco mniej wesel możemy się umówić na sesję w sobotę.

Jeśli pogoda dopisze możemy wykonać sesję w plenerze. Zaraz przy studiu jest świetny park.

UBRANKA, REKWIZYTY.

Dla moich najmłodszych gości przygotowałem rekwizyty (kosze, skrzynki, kocyki) oraz różnorodne tła do wykonywania zdjęć. Sukcesywnie także inwestuje w ubranka dla chłopców i dziewczynek w różnym wieku.

Bardzo jednak liczę także tutaj na pomysłowość rodziców. Na pewno macie jakieś ładne ubranka dla dziecka (najlepiej takie bez zbędnych wzorków czy kolorowych rysunków – takie odwracają niepotrzebnie uwagę od buzi dziecka – jednolite kolory będą dużo lepsze). Pewnie macie także jakąś czapeczkę lub pidżamkę lub fajowe ubranko. Postaramy się sprawnie kilka razy przebrać dziecko podczas sesji aby zdjęcia dodatkowo urozmajcić:)

Jestem także otwarty na Wasze pomysły na sesje. Może tato jest mechanikiem samochodowym i da radę  załatwić oponę i fajne narzędzia? A może mama jest pielęgniarką i może załatwić jakieś fajne lekarskie akcesoria? A może macie ogródek a w nim piękne kwiaty lub warzywa? To też się może przydać do ciekawej sesji:)

PO SESJI

Na obróbkę zdjęć potrzebuję kilku dni. Po tym czasie wysyłam pomniejszone i obrobione zdjęcia na maila.

Zdjęć postaram sie wysłać minimum 30 (chyba, że nasz model był wyjątkowo niezainteresowany sesją to zdjęć może być troszkę mniej).

Rodzice wybierają potem minimum 8 zdjęć, które otrzymają potem na płycie DVD w pełnej rozdzielczości. Płytę można dowolnie kopiowiać a zdjęcia można wywołać w dowolnym laboratorium.

O ilości wybranych zdjęć decydują rodzice. Generalnie im więcej zdjęć wybieracie tym niższa cena za zdjęcie.

Uważam, że najważniejsze to zrobić fajne, ciekawe zdjęcie a dopiero potem można się zastanowić nad jego oprawą.

Zdjęcia mogą zostać wywołane w dowolnym formacie, możemy z nich wykonać duże powiększenia lub obraz na płótnie. Możemy także zamówić album zawierającego odbitki z sesji a także fotoalbumy lub fotoksiążki.

Zapłata za zdjęcia następuje w momecie odbioru wybranych zdjęć w formie cyfrowej. Po wykonaniu sesji kasuję 100 zł na poczet późniejszej zapłaty.

Bezpłatnie dla każdego dzidziusia mogę udostępnić na okres pół roku prywatną galerię online z wybranymi zdjęciami.